Индијанаполис Стар јави за повеќе жртви пронајдени во објект на Федекс во близина на меѓународниот аеродром во градот, повикувајќи се на полициско соопштение издадено во 23:30 часот по локално време.

Си-Ен-Ен јави дека полицијата има „ситуација со голем број жртви“, повикувајќи се на портпарол на полицијата.