Столе Димитриевски во 63. минута со одличен потег успеа да го одбрани незгодниот удар на Грегорич.

За овој негов фантастичен рефлекс се огласи и УЕФА која на социјалните мрежи сподели фотографија од моментот.

Погледнете како изгледаше.