„Немаме отворени прашања со соседите” и „Конечно имаме земја која никој не ја оспорува”, се зборови на лидерот на нај антимакедонската партија во Македонија, која сега е на чекор кон ново национално предавство.

Денеска Костадинов требаше да излезе на прес конференција и да каже зошто Заев лаже дека не ја прифатил бугарската декларација како дел од преговарачката рамка за европската интеграција.

Заев е невидена кукавица, не може да го погледне во очи сопствениот народ.

Денеска Костадинов требаше да излезе и да каже зошто полицијата на Спасовски незаконски тепа и преведува луѓе на протест, но срамот е голем да се погледне реалноста.

Деблокирање на процес со прифаќање на антимакедонска декларација со која ќе се поништи македонскиот јазик и историја е успех само за СДСМ.

Кукавичлукот на Заев е факт, да беше транспарентен, немаше да лаже и да манипулира со граѓаните. Дека Заев крие што веќе истргувал со Софија е јасно, во спротивно пред целата јавност ќе го обелоденеше договореното.

Заев, Македонија прашува за колку го продаде јазикот и историјата ?

4 години Заев, 4 години украден живот. Доста е!

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ