– Притоа, возачот починал на местото на незгодата. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Прилеп, а увид на извршила увидна екипа на ОВР Прилеп, информира МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.