На 05.12.2021 во 17.00 часот во СВР Скопје, М.К.(40) од Скопје пријавила дека во 16.50 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, била физички нападната од М.Ц..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.