На 06.06.2022 во 17.30 часот во Полициската станица Карпош, Т.Ј.(81) од Скопје пријавил дека на кејот на река Вардар на подрачјето на Карпош, две лица со употреба на физичка сила му одзеле пари и лични предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.