На 26.09.2021 во 01.30 часот во СВР Скопје, Д.Џ.(33) од н.Илинден во Скопје пријавил дека околу 00.30 часот во Градски парк, по претходна расправија, бил физички нападнат од четири лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.