Како што соопшти МВР, на 28 август во 7.30 часот Б.П.(34) од Скопје во СВР-Охрид пријавил дека забележал тело.

– Констатирано е дека се работи за Љ.А.(66) од Охрид. Смрт без видливи повреди на телото е констатирана од доктор од итна медицинска помош, наведуваат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено за обдукција.