По денешните 1;1 со Сасуоло, Аталанта заостанува зад неро-аѕурите недостижни 13 бода.

Последен пат Интер стана шампион на Италија во сезоната 2009/10. Тренерот Антонио Конте ја освои Серија А по четврти пат, пред тоа тој трипати победи со Јувентус.

По девет последователни сезони, Јувентус е симнат од тронот во италијанскиот фудбал.