На 24.05.2022 во 22.20 часот во СВР Охрид, Ј.Б.(18) и М.Т.(18), двајцата од Охрид, пријавиле дека во угостителски објект и надвор од него во близина на спортска сала „Билјанини извори“ физички биле нападнати од С.К., Ф.К. и К.Б. и уште неколку лица, сите од Охрид.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.