Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека вечерва ќе биде гостин во емисијата „Анализа“ на телевизија 24 во 20:45 часот.

-Следете го моето гостување на ТВ 24 во емисијата ,,24 Анализа” од 20:45 часот, стои во неговиот пост на Фејсбук.