Случајот го пријавила мајката.

„Вчера (30 мај), околу 19.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 39-годишниот Р. С. од гостиварски Стар Балиндол, кој бил пријавен од 44-годишната Н. С. дека пред тоа физички ги нападнал нејзините две малолетни ќерки“, велат од МВР.

Се расчистува и документира случајот и против пријавениот Р. С. ќе следува поднесок.