На 30.05.2023 околу 22:20 часот на ул.„Панче Караѓозов“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го привеле Џ.Д,(23) од Штип затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање  на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 31.05.2023 во 01:15 часот во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Д.Д.(42) од Штип затоа што кај него биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.