При извршен претрес врз него, во неговиот дом и викенд куќа пронајдени се марихуана, метамфетамин и дигитална вага, соопшти Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот, како што се посочува, ќе биде поднесен соодветен поднесок.