– На 02.06.2021 во 17:30 часот на подрачје на Драчево од полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје-СВР Скопје бил лишен од слобода И. Т. (27) од Скопје, бидејќи при извршен претрес во неговиот дом, по претходно издадена наредба од Основен Кривичен суд Скопје, била пронајдена марихуана и дробилка со остатоци од марихуана, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.