Денеска околу 15 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот при РЦ за ГР Север, во близина на село Костурник на автопатот Куманово – Табановце во товарно моторно возило „форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.К (34) од Рашче,скопско пронашле 13 лица- мигранти од Пакистан.

А. К. е приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава.