На 14.06.2021 во 11.00 часот во СВР Скопје, П.В.(30) од Скопје пријавил дека околу 10.30 часот, додека извршувал работни задачи на наплатна рампа од паркинг при Комплекс клиники „Мајка Тереза“, бил физички нападнат од едно лице кое управувало патничко возило „шевролет каптива“, со скопски регистарски ознаки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.