Рано изутрината во три часот на ул.„Ванчо Прке“ во Штип, полициски службеници службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода К.М.(21) од Штип затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

Како што соопшти МВР, по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.