МВР информира неколку лица со тврд предмет оштетиле врата на штаб на политичка партија.

-Настанот се случил синоќа во с.Арачиново околу 21 часот и 12 минути. Од штабот биле одземени прехранбени производи, велат од полицијата.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.