Скопјанецот, како што се наведува, се здобил со тешки телесни повреди при сеча на дрва на место викано „Брана Речани“, во атарот на Кочани.

Причините до кои дошло до несреќата не се соопштени.

-Известен е Јавен обвинител и извршен е увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кочани, стои во билтенот на МВР.