Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачнос и со температури над просечните за овој период од годината.

Урово има услови за појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец.

Утринските температури се движат од минус 2 до 3, а максималните дневни ќе бидат во интервалот меѓу 12 и 20 Целзиусовите степени.

Во Скопје и околината денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и тивко. Температурата ќе достигне до 15 степени.