На 20.09.2021 во 15.00 часот во СВР Скопје, А.М.(18) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека околу 14.00 часот во автобус кој сообраќал на подрачје на Бит Пазар бил физички нападнат од четири лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.