На 20.09.2021 во 19.55 часот во СВР Скопје, А.А.(61) од Скопје пријавил дека од домот со патничко моторно возило со скопски регистарски ознаки и со пари од дневен промет се оддалечил неговиот син А.А.(36).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.