И денеска променливо облачно време, наместа со повремени врнежи од дожд, прогнозираат од УХРМ.

Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21 степен.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне 19 степени.