Умерено облачно со умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Утринските температури ќе се движат од -6 до 3 степени, а дневните во интервал од 4 до 14 степени.

Во Скопје умерено облачно со умерен ветер од северен правец.

Претежно сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Во следните денови ќе преовладува стабилно време со пораст на дневната температура.