Бугарка била уапсена во Делчево откако со нож им се заканувала на невенчаниот сопруг и неговите родители.

– На 16.03.2021 во 22.00 часот во Делчево, полициски службеници од ОВР Делчево ја лишиле од слобода Б.Д.В.(44) од Република Бугарија, со привремено живеалиште во Делчево, бидејќи претходно со остар предмет се заканувала на нејзиниот невенчан сопруг и неговите родители, информираат од МВР.

Лицето било задржано во Полициската станица Делчево за понатамошна постапка.