Неколку луѓе загинаа денеска, а неколкумина се повредени во напад со лак и стрела во норвешкиот град Когсберг, објави локалната полиција.

Напаѓачот е уапсен, додаде портпаролот на полицијата, пренесе Ројтерс.

Засега нема други детали за инцидентот.