Вујовиќ кажа дека нема замерка за победата на Еурофарм и дека ова е прв натпревар кој ги очекува од многу кои ќе ги играат оваа година.

– Ќе се потрудиме да промениме некои работи, но некои играчи ќе мора добро да се замислат дали ќе можат да го носат дресот на Вардар, посочи тој и дополни дека по поразот од девет разлика не е задоволен од ништо, само од загревањето.

Варадаровото лево крило, Тимур Дибиров, изјави дека се разочарани, но, не поради поразот затоа што, како што кажа, сѐ уште е период на подготовки, туку поради начинот на кој што изгубиле.

– Првото полувреме беше подобро но, не толку добро, во второто паднавме во играта. Во секој случај ваква „шлаканица” е добредојдена затоа што веднаш гледаме каде ни се грешките и на што треба да работиме, кажа Дибиров.

Дополни дека очекуваат тешка сезона и треба да ги кренат главите и да работат уште подобро отколку досега.

Еурофарм Пелистер го освои годинешниот ракометен Супер куп на Македонија откако вечерва го совлада Вардар со 31-22.