Црногорскиот завод за хидрометеорологија и сеизмологија денеска регистрираше помал земјотрес во 10:21 часот.

Земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во 10:21 часот во близина на Кукеш во Албанија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).