На 18.10.2022 во 13:20 часот во ОВР Струга било пријавено дека на улица „Партизанска“ во Струга, С.М.(81), управувајќи велосипед, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Струга.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга.