Директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје, Крсте Петревски е забележен како со своето службено возило марка „фолксваген пасат вчера“, на 24 мај, неработен ден ја преминал грчко македонската граница, пренесува „24 инфо“.

Фотографиите до кои дојде порталот го покажуваат возилото пред фри-шопот на грчката граница, по што Петревски со истото возило влегол на македонска територија.

Повеќе тука