Имено, сега повторно ги „фрли“ своите обожаватели во транс откако сподели фотографија на која позира во долна облека, градник, мрежести чорапи и потпетици.

Фотографијата е објавена на официјалниот инстаграм-профил на групата, а Дамиано позира во друштво на басистичката Викторија Де Анџелис. За кратко време собра повеќе од 1,700,000 „лајкови“ и низа коментари.

„Не можам да дишам“, гласеше еден коментар. „Дамиано изгледа подобро од мене“, „Вреснав“, беа другите коментари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Måneskin (@maneskinofficial)