Поранешниот американски претседател Доналд Трамп претстави нова линија на патики, еден ден откако њујоршкиот судија го казни со речиси 355 милиони долари на судење за граѓанска измама.

Поранешниот претседател вчера претстави модел на патиката Трамп во продавницата Sneaker Con во Филаделфија, а додека зборуваше пред толпата, на подиумот постави пар патики во златна боја, кои ги рекламираше на новата веб-страница по цена од 399 долари.