На 07.12.2021 околу 16:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Огњанци, скопско, настанал пожар во куќа сопственост на Н.Ј.(36).

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема.