Денеска (19.02.2022) во 11.00 часот на улица „Панче Попоски“ во Гостивар, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле Е.И.(32) од Гостивар за издржување затворска казна од една година.

Лицето било спроведено во Казнено-поправна установа за издржување на казната.