Две лица загинаа синоќа во престрелка во Хамбург, соопшти германската полиција.

Ова е второ пукање со смртен исход во тој град месецов, пренесе „Ројтерс“.

Полицијата соопшти дека започнала истрага. Портпаролот на полицијата не сакаше да соопшти детали за сторителот