Премиерот на Албанија, Еди Рама се вмеша во ракувањето на германскиот канцелар Олаф Шолц со премиерот Димитар Ковачевски, на самитот на ЈИЕУ вчера со недипломатска шега.

Албанскиот премиер не претстави како идната „Западна Бугарија“, а македонскиот премиер Ковачевски се смееше.

Рама со навреди за Македонија пред Шолц, а премиерот Ковачевски се изнасмеа.