Со 59.249 гласови „за“ и 865 гласови „против“, Зоран Заев е реизбран за претседател на СДСМ, објави партијата по денешните први внатрепартиски непосредни избори. Партијата објави дека од преброените 227 места, има и 277 неважечки ливчиња.

Може да го погледнете неговиот говор во живо во продолжение!

🔴[Во живо:] Прес-конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев

🔴[Во живо:] Прес-конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев

Posted by СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија on Sunday, March 21, 2021