Во Полициската станица Кратово вера вечерта било пријавено дека на регионалниот пат во с.Туралево, кратовско, на место викано „Блокови“, патничко моторно возило „застава југо“ со кумановски регистарски ознаки излетало надвор од коловозот, информира МВР.

Во несреќата возачот Н.Ј.(51) од с.Филиповци, кратовско се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид на местото од увидна екипа од Полициската станица Кратово.