Нема повеќе нагаѓања, најдобриот тенисер досега Новак Ѓоковиќ ја донесе конечната одлука!

По деталните лекарски прегледи, српскиот ас реши да не го продолжи учеството на Ролан Гарос, што го разочара регионот.

Денеска го откажа тренингот во Париз, а откако отиде на магнетна резонанца реши да не ја продолжи потрагата за одбрана во Париз.

Прикажано е оштетување на менискусот, а она што најмногу ги загрижува навивачите е што можно е на Новак да му биде потребна операција!