Орбан на социјалните мрежи објави дека Унгарија ќе постави лимит, односно ќе го замрзне поскапувањето на цените на горивата.

Според најавите, ваквата мерка почнува од понеделник 15-ти ноември.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Orbán Viktor (@orbanviktor)