Николоски вели дека додека народот чека вакцини, најодговорните немаат гајле и возат мотори низ Пештани охридско.

– На ЗАБЕГАНОСТА и нема крај! Додека народот чека ВАКЦИНИ, а Македонија се дави во КРИМИНАЛ најодговорните гајле немаат возат МОТОРИ низ Пештани Охридско, пишува Николоски на Фејсбук.

Тој исто така побара оставка од одговорните.

Ова следува откако вчера по медиумите беше објавено дека Венко Филипче и Зоран Заев се на мото-турнеја, а новинарот Горан Момироски и самиот се увери за ова.

На забеганоста и нема крај!

На ЗАБЕГАНОСТА и нема крај!

Додека народот чека ВАКЦИНИ, а Македонија се дави во КРИМИНАЛ најодговорните гајле немаат возат МОТОРИ низ Пештани Охридско.

ОСТАВКИ

Posted by Aleksandar Nikoloski on Sunday, April 11, 2021