Застрашувачки инцидент се случи на наплатната рампа кај Прешево. Во трагичен пресврт на настаните, македонски државјанин изврши обид за убиство и самоубиство, што означи темно поглавје во инаку рутинскиот амбиент.

 Застрашувачки инцидент: Вознемирувачка низа на настани

Вознемирувачкиот инцидент се случил доцна вечерва кога, според првичните информации на српски Телеграф, македонски државјанин извршил насилен чин. Шокантно, тој прво и нанел прострелни рани на жена, за која се верува дека е неговата сопруга, пред да го сврти огненото оружје на себе.

Фатални исходи

Македонскиот државјанин им подлегна на повредите на местото на настанот. Итната помош излегла на локацијата, а ранетата била веднаш пренесена во локалната болница во Врање. Нејзината состојба засега е непозната.

Очевидци

Очевидци на местото на настанот и овој застрашувачки инцидент открија дека пукањето следело по жестока расправија меѓу сопружниците.

Според порталот ВОМ, македонскиот државјанин и жената биле во ауди. Сопругата наеднаш почнала да бега, а мажот излегол и пукал по неа. Одма после тоа тој се дистанцирал и сам си пресудил.

Извор: Слободен печат

Извор: Kumanovo news