Латино дивата Софија Вергара денеска го слави својот 50-ти роденден, но многумина од нејзините следбеници се чудат на нејзините години, половина од нив коментираат како таа изгледа како да има половина од годините (25).

На инстаграм Вергара објави фотографии од јубилејната роденденска прослава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara)

Нејзиниот избор за роденденски изглед бил црвено-бел долг летен фустан со длабоко деколте, а косата нежно виткана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara)

„Како ти имаш 50. години?”,„Среќен ти роденден. Воопшто не си остарела. убава си како и секогаш”, „Изгледаш како да имаш 25.”, „Се надевам дека си среќна, среќен роденден“, коментираат следбениците на Вергара под нејзините објави на инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara)