Американската амбасадорка во Македонија Кејт Брнз го честита големиот христијански празник Велигден на православните верници во земјава.

-Драги пријатели честит Велигден, ви посакувам здравје, среќа, љубов и се најдобро, Вам и на Вашите семејства, вели Брнз во видео-честитката објавена на Фејсбук страницата на Амбасадата на САД.